ENDERUN

ÜNİVERSİTE - AKADEMİ - BİLİM DÜNYASI

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Akademik Haberler 13. ARAŞTIRMA ZİRVESİ

13. ARAŞTIRMA ZİRVESİ

E-posta Yazdır


Araştırma Zirvesi 2010

Değişen tüketici davranışları, medya tüketim eğilimleri ve hatta medya; reklamverenin ezberini bozuyor, tüketiciye ulaşmak için yeni yollar keşfetmek zorunda bırakıyor. Bu noktada da 'araştırmanın gücü' devreye giriyor. Kafalarda oluşan yeni sorulara yanıt bulmak için reklamverenler araştırmaya sarılıyor. 2009'da tüm bu değişimlere bir de ekonomik kriz eklenince bildik kalıplar temelinden sarsıldı ve herkes aynı soruyu sordu: Şimdi ne olacak?

Cevap araştırma sektöründe gizli olabilir ancak bir de madalyonun öbür yüzü var: Peki araştırma sektörü kendini nasıl yeniliyor? Müşterilerine, günün şartlarında ihtiyaçlarına cevap verecek ne gibi araçlar ve hizmetler sunuyorlar? Çok değil, bir 10 sene öncesine göre büyük farklılıklar gösteren tüketicinin nabzını nasıl tutuyorlar? Cep telefonu ve internetin olmadığı zamanları bilmeyen 'yeni' genç kuşağı nasıl dinliyorlar?

Araştırma Zirvesi


İki günlük Zirve'de yer alacak Oturumlar:


Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama, ürün ve hizmetleri tüketicilere ulaştırmak için dijital dağıtım kanallarını kullanarak tüketiciyi teşvik eden pratik, hızlı çözüm getiren ve az maliyetli bir yöntemdir. Dijital pazarlama teknikleri ve uygulamaları İnternet Pazarlama kategorisinde bulunan pek çok teknik içererek internet kullanımı gerektirmeyen araçlarla bir çok kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. Dijital pazarlama, cep telefonu, SMS / MMS, görüntü / banner reklamlar ve dış mekan reklamları gibi unsurları bir bütün olarak içermektedir.

 

Finansal Servisler

Finansal hizmetlerin pazarlama anlayışı ve uygulaması, tüketim malları pazarlamasından oldukça farklı bir yapı ve gelişme göstermektedir. Yaşanan son gelişmeler, geleneksel yapıyı kırmakta ve hızla pazarlamaya dönük bir finansal hizmetler sektörünü ortaya çıkartmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlerin (KOBİ'lere yönelik, konut ve tüketici kredileri gibi) geliştirilmesi, sade ve kolay anlaşılır yapıda olması, müşterilere açık ve tutarlı bilgilendirme yapılması, kısaca tüm bu yeni gelişmeler önümüzdeki dönemde pazarlamayı finans sektöründe olmazsa olmaz bir koşul kılıyor.

FMCG

Hızlı Tüketim Ürünleri Sektörü'nde Avrupa'da en fazla büyüyen ülke olarak Türkiye bayrağı elinde tutuyor. Avrupa Ülkelerinin büyük çoğunluğunda miktar tüketimin pozitif büyümeye döndüğü görülen Hızlı Tüketim Ürünleri sektörü 13. Araştırma Zirvesi'nde ele alınacak.

Genç İletişim ve Pazarlama

Genç Pazar, iletişimi zor olan bir grup olarak görülmektedir. Bununla birlikte, uygun bir marka mesajı iletişimi ile gençlere sunulan ürün ve hizmetler birçok marka pazarı oluşturmaktadır. Başarılı markalar, gençlerin ilgilisini ve dikkatini çekecek temel pazarlama stratejilerini düzenliyorlar. Gerçekleştirilen projelerde, gençlere hitap eden müzik, spor, moda, video oyunu ve teknoloji konseptleri ele alınmakta.

Sağlık

Her zaman büyük bir öneme sahip olan Sağlık Sektörü canlı bir organizma gibi devamlı kendini geliştirmektedir. Araştırmanın bu konuda sağlık sektörüne kattığı değer ve yararlar ele alınacak.