ENDERUN

ÜNİVERSİTE - AKADEMİ - BİLİM DÜNYASI

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Üniversite Haberleri Trakya Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Sınav, rektör adayı

Trakya Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Sınav, rektör adayı

E-posta Yazdır

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Sınav, rektör adaylığı için oluşturduğu www.ahmetsinav.com adlı internet sitesi aracılığıyla TÜ rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Ahmet SınavRektör adayı Sınav, "Sınırların sadece haritalar üzerinde kaldığı, iletişim çağı denen zamanlardayız. Kabuğundan çıkarak dünyaya açılabilen, üreten ve ürettiğini satabilenlerin ayakta kaldığı zamanlarda...

Biz üniversiteyiz. İşimiz bilgi üretmek, ürettiğimiz bilgiyi öğretmek ve dahası satmak.

Maalesef şu bir gerçek ki, ülkemizde yeteri kadar bilgi üretemiyoruz. Bunu samimiyetle sorgulamak zorundayız. Sebeplerini doğru tesbit edip, doğru çözümler bulmak ve kararlıca uygulamak zorundayız. Kendimizi kandırmadan, bahaneler üretmeden, şikayet etmeden, daha fazla vakit kaybetmeden ...

Bunu sizlerle birlikte yapabilmek, uluslararası deneyim ve birikimlerimi sizlerle paylaşabilmek için üniversitemizin rektörlük yetki ve makamına adayım. Eğer üniversitemizin yeni bir vizyona, yeni bir enerjiye ve yeni ufuklara ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız desteğinizi umuyor ve seçimde oylarınızı bekliyorum" dedi.

Sınav, kazanması halinde yapacaklarını da şöyle sıradı.

"Eğer rektörlük görevine atanırsam, kutsal bildiğim tüm değerler önünde söz veriyorum ki;

Üniversitemizi adalet ile yöneteceğim!Hizmeti görev bileceğim, Herkese dürüst olacağım ve dürüstlükten asla taviz vermeyeceğim. Şeffaflık ve hesap verebilirlik temel ilkelerim olacak.

Herkesin kutsal değerlerine saygılı olacağım ve saygıya dayalı bir çalışma ortamı sağlamak için rektörlük yetkilerimi sonuna kadar kullanacağım. Mikro değil makro yönetim prensiplerini uygulayacağım. Yetkileri kendimde toplamak yerine, hakeden ve başarılı bir ekip kurup yetkilendireceğim.Yetkilerimi daima üniversitemin ve personelimin yararına kullanacağım. Akademik özgürlüğün ve özerkliğin her platformda savunucusu ve takipçisi olacağım.Üniversitenin tüm mensuplarını dinleyeceğim. Üreteni ödüllendireceğim! Üretmeyene üretebilmesi için yardımcı olacağım. Verdiğim sözlerin daima arkasında olacağım.”

TÜ'de rektörlük seçimleri haziran ayında yapılacak.

PROF. DR. AHMET SINAV KİMDİR

1961 yılında Burdur'un Yeşilova ilçesinin Düden Köyü'nde doğan Ahmet Sınav, 1986'da Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Anatomi alanında uzmanlık eğitimi alan Sınav, GATA'da 1993'de yardımcı doçent, 1995'da anatomi doçenti oldu. 28 Şubat dönemimde Yüksek Askeri Şura kararıyla binbaşı rütbesindeyken reysen emekli edilen Ahmet Sınav, daha sona kariyerine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etti. İki büyük üniversitede 11 yıl anatomi hocalığı yaparak 2010 yılında profesör olarak geri döndü. Aynı yıl Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde göreve başlayan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Sınav, 2011 Mart ayında Güzel Sanatlar Fakültesi dekanlığına atandı ve halen bu görevini sürdürüyor.

Kaynak:

Fotoğraf: http://www.edirnegazetesi.com.tr

Haber: http://www.edirnepostasi.net