ENDERUN

ÜNİVERSİTE - AKADEMİ - BİLİM DÜNYASI

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Üniversite Haberleri Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk'a Kurulacak

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk'a Kurulacak

E-posta Yazdır


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Çubuk'ta kurulacağını söyledi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk'a KurulacakÇubuk'ta incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı ve Belediye Başkanı Lokman Özden'i makamında ziyaret ederek, ilçede kurulacak Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Dallı, Belediye Başkanı Özden, Ankara Valiliği Genel Sekreteri Adem Ceylan, Özel İdare Daire Başkanı Haydar Öztürk, Ankara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Zihni Yüce, İl Genel Meclis üyeleri, Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve Çubuk Belediyesi yetkililerinin de olduğu toplantıda Kapusuz, OBS hakkında geniş bilgi aldı. Daha sonra heyet ile OSB'nin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Kapusuz, projenin hızlandırılmasını istedi. Projenin biran önce bitirileceğini vurgulayan Kapusuz, ''OSB'nin hızlandırılması için projenin tarafları ile biraraya gelerek, çalışmalar yaptık. Projenin hayata geçmesi ile birlikte ilçede hayvancılık daha modern bir şekilde yapılacak. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız yaptıkları çalışma ile ilçede OSB'den ayrı 20 başın altındaki besicilerin üretim yapabilecekleri hayvancılık bölgelerini de belirlemişlerdir. Çubuk her yönüyle modern bir kent olacak'' dedi. Kapusuz, toplantıda Bakanlar Kurulu'nda kararı alınan Ankara'da kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Çubuk'ta kurulacağı müjdesini verdi.

Üniversite konusunda bilgi veren Kapusuz, "Biz Çubuk'a üniversite kazandırılması için daha öncesinden çalışmalara başladık. Burada bulunan askeriyenin yerini üniversiteye tahsisinin yapılması için uğraştık. Üniversitenin altyapısını oluşturmak için o tarihten itibaren çalışmalara başladık. Gazi Üniversitesi Rektörü ve YÖK Başkanı ile biraraya geldik. Nasıl

yaparız da buraya bir üniversite kazandırabiliriz diye bir çalışma yaptık. Üniversite kurmak bir süreç ister. Üniversite içinde burada yurt ihtiyacı vardı. Burada yurt ihtiyacını gidermek için 300 kişilik tadilat marifeti ile 500 kişilikte yeniden yapılması ile Çubuk'ta 800 kişilik yurt yapmayı planladık. Tabii ki burada yurt yapıp da boş durması olur mu? Bunun üzerine hükümetimiz Ankara'da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin kurulması kararını aldı'' diye konuştu.